Doğum günüsüm…

Vay beeee….

Düşünüyorum da, 33 ne yahu 33? Dile kolay. Daha dün 25 hatta önceki gün 18 falanken şimdi 33 nedir? 😀

Geçen 2019 yılının 33. yaş gününde en büyük yoğunluğum evin komple yıkılması ve yeniden yapılması oldu sanırım. Sonra lanet olası askerlik işlemleri bir şeref yoksunu yüzünden yıllarca sürmeye devam ederek ve ve ve hayal kırıklıklarıyla son düzlüğüne ulaştı diyebilirim… 😀 Her ne kadar 4 ay daha olsa da ilk olarak öncesini ele alalım, geri kalanına da iyi şeyler sıkıştıralım değil mi? :D

Örneğin henüz 2019 başı hatta 2018 sonu olsa da Tarkan başkan da aramıza katıldı. Mesela mesela İzmir anılarımıza yenilerini ekledik? Evet diğer yıllar gibi sıradan ve başıbozuk bir yıl olsa da kalan 4 ayımız daha var. Kolum kopmadığı sürece 3 bilemedin 4 şarkının yarım kaldığı yerinden tutup duvara vura vura bitireceğim örneğin. 😀 Ben kısıtlı ve sıkışık zamanlarda çok daha iyi işler yapıyorum aslında. Şaka maka yaşlanmak hiç güzel değil, anılar biriktiriyorum diyor seviniyorsun, bakıyorsun ki anıların içi boş.

İnsanlar biriktirdim diyorsun, insanların içi boş. Yeni bir hayat diyorsun onun da içi boş. 😀 Arkadaş sıkıntı bende mi bilmiyorum ama, yanlış giden birşeyler olduğu kesin. Örneğin, 1 yıl civarı bir zamanım daha var askerlik için, bu sürede standart bir yaşam yaşamak dışında yeni şeyler yapmalıyım. İnsan 18’inde kendini buluyor… Değil işte, aslında 30’ları görmeden yaşadığından birşey anlamıyorsun ve anlaman için de birşeylere sahip olup sonra kaybetmeli, sonra da oturup sorgulaman gerekiyor. Biraz da kafan çalışıyorsa hmmmmmmmmmmmmmmmm yazıyorsun…. 😀 (Sen biraz gerizekalı olduğun için biraz daha geç yaşlarda anlarsın muhtemelen)

İşte böyle, koca bir yıl geçiriyorsun ama yazacak pek bir anın hatıran olamıyor. Çünkü, yeni insan yok ve olan insanlar sürekli azalıyor. Hatta ilk kez bir doğum günü bu kadar eksik. Zımbırtıdan ibaret sözde mum üflemek falan değil mesele, kim var kim yok meselesi. Belki hayatın genel düzeni bu yönde ilerliyor ama git gide çoğalacağımıza azalıyoruz. 😀 Belki de evlenme vaktim gelmiştir, neyse o ayrı konu onu şimdi karıştırmayalım. 😀

Ama görünen bu. Ama bu doğum günümde Alkan başkanımıza da ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Kız unutmuyor ve bir şekilde arıyor (ki, 11 yıldır inatla açmadığımı bilir, bi kere açtım ya aklında kaldı tabiğğğ) 😀 Tabi açmıyorum ama bir şekilde ulaşıp kutluyor. Gerçek sandığımız ne varsa kim varsa ortada olamıyor. Ama “Aslı” sağolsun “Suretleri” olmasa da olur dedirtiyorlar insana… 🙂 Belki de sorun tam olarak aktif bir yaşantım olmadığı için eldekilerle avunmaktır.

Belkimmmmmm müzik hayatım aktif olsa, iş ortamımı artık reel hayatımla buluşturup daha fazla ortalıkta dolanmam ve artık saklanmamam ve bunu da 33 yaşımda başarmam gerekiyordur… Sitem etmek eziklerin işidir belki de… Daha çok gezmek, daha çok arkadaş edinmek, daha fazla sosyal bir yaşantı belki de yeni kapılar aralayıp daha güzel yeni yaşlar getirecektir bilemiyorum. 😀 Tabi biliyorum, bu yaştan sonra bu dediklerimi biraz zor yaparım (Benden bi b..k olmaz da işte) belli olmaz. 😀

Gerçi işin bir de şu boyutu var, belki de ben ve benim gibi hayatın dışında yaşayan birileri varsa onların farklı görevleri vardır, ne biliyim bizi denek olarak Ay veya Mars üzerinde test etmek için göndereceklerdir falan. 😀 Aslında fena fikir değil ama, ben şimdi eve alıştım ya oralara alışmam uzun sürerse canım sıkılır. 😀 Ama böyle bir teklif gelse sanırım kabul de edebilirdim. Sonuç olarak milyarlarca insan yüzyıllardır dünya üzerinde birşeyler deniyorlar da, sonu yok bu işin. Yeni gezegenlere çökmemiz lazım artık, dünya yakında buharlaşacak zaten. 😀 Bu yüzden kalan kaç yılım varsa daha dolu yaşamak istiyorum nedense artık.

Örneğin, minik kuşum benim her anımı yakından izleyen hatta birçok hatıramın, anımın sırdaşı olan minik kuş desek yalan olmaz. (Şapşik kuşum değil, arabam lan arabam!) 😀 Sen de tam malsın haa hiçbir şeyi açıklamadan anlayamıyorsun offf! 😀

İşte, o arabamdan artık vazgeçmem gerekiyor. Takıntılarım bir bir kendini asıyorken.. 😀 (aşıyorken değil, asıyor, kendini imha ediyor yani)

Bazı konularda başa dönmek gerek. Hiç olmamış gibi yaşamak gerek. Alışacaksan bu şekilde daha kolay olur sanırım. Neyse, şimdi derin konulara girmeyelim.

Ama şu bir gerçek, en kötü doğum günümü 18. yaş günüme gireceğim günlerde yaşadığım Elif bazlı bunalımlardan sonra bana Elif’in verdiği “sana söz veriyorum, en mutlu doğum günlerini birlikte kutlayacağız” sözüydü. 15 yıl geçmiş üstünden, Elif 15 kez buharlaşıp yer yüzüne inip tohumlarla birlikte çiçeklere karışıp, o arı senin bu arı benim çiçekten çiçeğe dolaşıp ballara dönüşüp kim bilir hangi.. neyse karıştırmayalım şimdi elifi. 🙂 Tabi çok kısa süreli olsa da, hayatın anlamından olan D.n. de hayatımın en güzel doğum günüydü. Tam 1 ay sonra hayatımız alt üst olsa da, enleri konuşuyoruz burada.

Burada önemli olan 18’ime girerken yaşadığım ve arada geçen onca yıl… Ve yeniden başa sarmış gibi 3 yıldır her şeyin rutin ilerlemesi durumu. Yok yok ben bu konuyu da yeniden düşüneceğim. Bu böyle olmamalı, herkes hayatını yaşıyorsa ki bkz: Elif, evleneli yıllar oldu çocuğu var. Bkz: D.N.D. özlemini çektiği yaşamda kendi hayatını dizayn etmiş. Peki ben yıllar geçse de niye değişemiyorum? Değişeceğiz… Hayata ayak uydurmazsan, çemberin dışında kalıyorsun. 😀 Acı tecrübeciklerle anladım ama uygulamaya geçemedim henüz.

Her neyse öyle işte, 33 oldum. Evet görüntüde 25’e sabitlenmiş olsam da ruh yaşıyor kardeşim! Birikimler sonucunda bir sonuca ulaşmamış olsa da birşeyler yazdık, yaşadık ve yaşıyoruz işte her şeyi uzatmayın! 😀

Umarım, yaşlandığım zaman cam kenarında tek başıma kendi çayını kendi demleyip, sandalyede uyuyakalarak çayını soğutan bir adam olmam. İnsanlar ölümsüz değil malum, geleceği düşünmek ve ona göre önlemleri alarak yaşamamız gerekmekte… 😀 Ayy bi’an bir heyecan bastı! 😀 İşte bundan bahsediyorum, hayatın götürdüklerini bir şekilde geri getirmemiz lazım. Neyse siz şimdi uyuyun, ben şimdi kendim düşüneceğim.

Umarım her istediğimiz gerçekleşir. 🙂

Niye genç ve bol ders çıkarmalı yaşlarıma diyorum, öpüyorum.. 🙂

Muah.. 🙂

Dertli saz bu boşağ çalınmazzzz, çaldığı revağğğ mıığğğğğ??? 😀

Bir cevap yazın