İnşallah sakalların çıkar da kesemezsin!

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Sıradan bir çocuk olmayışım bu lafımdan belliymiş.

Ne cevher var derlerya hani, ne alper varmış da aynı konu. 😀 Cevher ve Alper. Yaa bunu da şuan keşvettim. 😀 Küçükken çok değişik bir çocuktum. Suratsız, yaramaz, aksi, nalet. 😀 😀 gadınııım. Hiç unutmam birgün üst kat komşumuz adam yukarı çıkarken merdivenlerde; Sen niye o kadar çok yemek yiyorsun diye adama hesap sormuştum. 😀 Göbekli göbekli. Şimdi üzülüyorum ayrı da.. Sonrasında bugün de anmış olduğumuz gibi 8-10 çocuğun arı yuvasına gidip gidip kaçmasından sonra: Bi gideyimde şu arıları öldüreyim diye evden çıkışımdan sonra şişmiş gözlerle eve dönmem.. 😀 😀 😀 Arılar gözümü sokunca biraz şişmişti haliyle… 😀 Sonra bakkala gidip eve dönmeyip bakkala gelince beni köşede uyurken bulmaları vs….

Sonra kuzenimin beni kızdırmasından sonra “İnşallah sakalların çıkar da kesemezsin!” bedduam. Tabi düşününce normal bir beddua. Tabi çıkan sakalı herkes kesebilir. 😀 Eli ve kolu var berberi var bilmem ne.. Ama bu beddua ettiğim kuzenim kız. 😀 Sorun burada. 😀 Ya da sorun bendedir… 🙂 Haa birde şey vardı. Çocukken her halttan korkardım. Suratsız halimle tuvalete giderken illa birini peşimde götürmem gerekiyordu. Yoksa korkup gidemiyordum… Birgün yine kuzenim Sabire Susuz bu görevi üstlenmişti. Sonra ben bekle deyince bana kızıp ben beklemeyeyim babamı göndereyim deyip benden onay alınca yemek masasına dönmüş. 😀 Bende tabi çıkınca koşa koşa masaya gelip hesap soruyorum… Hani babanı gönderecektin? Niye gelmedi diye… 😀 Teee allam yea. 😀 Utanmadan benimle dalga geçmiş… 😀 Ayrıca kuzenime yazdığım ilginç mektup ve çocukluğumdan kalan bazı şeyler var… Benim bile şaşırdığım tarihi alper… 😀 Yani tarihi eser (tarihi alp’er) sayılacak bazı resimler… Onlarıda evi biraz daha aktif hale getirdiğim zaman yayına alacağım. Bu arada alçı ustalığıma gündüz devam edip 2 gün içinde ince işçiliğimi bitireceğim.. 😀 Kuzenim daha önceden düz bir şekilde yaptığım düz alçıyı bugün buzdolabını tamir ettikten sonra beni çekiştire çekiştire bulaaayada kemerrr yapcaksın işlerin bitsin de dedi… 😀 Benim için zor bir iş daha ancak demek ki güzel yapmışım yahu… 😀 Şimdi gülerek bunları yazıyorum ama “beni anlama” şarkısını dinleyip bunalıma gireceğim. 5-10 saat çıkmamak üzere hemde… İş çok, daha çatıda gizli bir alanı kıracağım… Sonra içine gireceğim.. Sonra sonra sonra… 😀 Sonrası da gizli… Bana kalsın.

Hadi bu günkü yazıma da burada son vereyim. Sonra çok uzun diye okumaktan gözleri bozulan, yemeği yanan, internet kotasını aşan, uyumayı unutan ve hatta telefondan okurken uyuya kalıp wc deliğinden düşüp üzerine sifon çekilenler ohooo varda var.. 😀 Tamam tamam sustum hadi… İyi saçmalar dilerim. 🙂

İnşallah sakalların çıkar da kesemezsin!” için 3 yorum

 1. Belliymiş sanki. 😛
  Ne maceraymış. 😀 Arılara meydan okumak iyi fikir, ama sonucu fena yazık. 😀
  Köşelerde uyuyakalmak da nedir, yaramaz bir çocuğa yakışıyor mu hiç? 😛

  Acayip beddua, seni kurtarıyor daha ne. 😀 Kolaysa kızdırmaya devam.. 😀 😀
  Öcü var saklanıyor ya hani. 😀 😀 Mekana bakarsak normal bir sorun, erkek çocuğu için. 😀 😀
  Komedi ya. 😀 😀 Hımmm tarihi alperiş 🙂
  Çatıyı düşünemiyorum dikkat. 😀

  Neee demezsin. 😀
  🙂

Bir cevap yazın